sk Obec Samospráva Podnikatelia Inštitúcie/Organizácie Náboženský život Region E-noviny hu
Submenu

Obec

História obce Rumince

Kultúra

Fotogaléria-NOVÉ !

HASIČI

Ubytovanie

POVODNE v dedine

Verejná tabuľa

Faktúry

Výberové konanie

Kontakty

Počet návštev:
13643
Anketa

Počasie

Kultúra

Tanečný súbor " NEZÁBUDKA" vznikol 1.10.2005. Jeho členmi sú deti od 5 do 16 rokov a dve vedúce súboru : Angelika Czókolyová a Andrea Javorová.

Súbor vznikol s cieľom prebudiť v deťoch záujem o ľudové a spoločenské tance. NEZÁBUDKA vystupovala už aj v okolitých obciach, kde sa stretla s ocenením a uznaním zo strany publika.

Repertoár súboru je rozmanitý. Tvoria ho maďarské ľudové tance, moderné tance, spoločenské tance. Okrem toho spievajú, recitujú básne, predvádzajú krátke divadelné scénky. Svedomito sa pripravujú na každé nové vystúpenie. Ľudové kroje a oblečenia zabezpečujú rodičia a vedúce súboru. Súbor je finančne podporovaný Obecným úradom v Ruminciach a sponzormi.

 

V našej obci už dávnejšie nebola v prevádzke obecná knižnica. Obecný úrad v Ruminciach začiatkom roku 2006 opäť sprevádzkoval knižnicu v budove kultúrneho domu. Vedúcou knižnice je pani Angelika Czókolyová. Výpožičný čas je cez týždeň mimo víkendu, každé popoludnie. Obecný úrad odsúhlasil nákup kníh za účelom rozšírenia knižničného fondu.

Dúfame, že čitatelia si nájdu cestu aj do našej knižnice a čítaním kníh si budú rozširovať vedomosti z histórie, zemepisu a literatúry v slovenskom a maďarskom jazyku.


Innova o.z.: 19.9.2006

Banner

Reklama - Reklám

Vyhľadať v Google


Projekt
je spolufinancovaný logomdpt
Počet návštev:
13643
Verzia 2.1; © CSX 2006;     E- Mail: webmaster